• WAŻNE!

• Spotkanie dla rodziców.

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Agnieszką Moś – dyrektorem Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej nr 5 w Katowicach dotyczące :

BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W ŚWIECIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII

Na spotkaniu poznacie Państwo

zagrożenia dla rozwoju psychospołecznego dzieci w związku z korzystaniem

z technologii informacyjnej, a także

zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu przez dzieci

oraz jak rozmawiać z dzieckiem na temat zagrożeń.

Spotkanie będzie miało miejsce w czwartek, 27 kwietnia o godzinie 15: 30.

• Europejski tydzień szczepień

• W dniach 24 – 30 kwietnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień.
            Pamiętaj, że szczepionki:
            ratują życie,

•  pomagają ludziom pozostać zdrowymi,
            •  są jednym z największych osiągnięć naszej cywilizacji,
            •  działają szybko,
            •  chronią przed powikłaniami i kalectwem z powodu chorób zakaźnych,
            •  eliminują najgroźniejsze choroby zakaźne.

Zdecydowana większość ludzi w większości krajów szczepi swoje dzieci, przyczyniając się w
            ten sposób do poprawy zdrowia publicznego i życia ludzi.

• Dzień dobra

• W niedzielę, 23 kwietnia od 14:00 do 21:00 odbędzie się DZIEŃ DOBRA organizowany przez diecezjalną Caritas na deptaku pod Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

W ramach wydarzenia będzie miasteczko dla dzieci, spotkania z Jasiem Melą i znanym Tik Tokerem ks. Sebastianem Picurem, koncerty zespołów Sąsiedzi Plus, Ks. Kuby Bartczaka i TAU.

Wśród propozycji są różnego rodzaju warsztaty, kurs fotografii i nagrywania filmów telefonem komórkowym i wiele innych atrakcji przygotowanych przez ośrodki Caritas.

Na zakończenie Teatr EXIT przedstawi spektakl „Pieśń nad pieśniami”. DZIEŃ DOBRA jest inicjatywą ogólnopolską i służy promowaniu wolontariatu oraz kończy obchody Tygodnia Miłosierdzia, zachęcając do czynienia dobra w codzienności.

• 22 kwietnia 2023

• Centrum Terapii Kontinuum we współpracy z Miastem Katowice, pod Honorowym
            Patronatem Prezydenta Miasta Katowice zaprasza mieszkańców Katowic- dzieci i ich
            rodziców na Dzień Profilaktyki Rozwoju Małego Dziecka.
            22 kwietnia 2023 (sobota) w godz. 9.00-17.00 w Centrum Terapii Kontinuum w Katowicach
            ul. 3 Maja 13/6, III piętro (wejście od ul. Stawowej 10) odbędą się BEZPŁATNE konsultacje
            i warsztaty:
            - konsultacje psychoterapeutyczne
            --> dla rodziców dzieci do 10 r.ż.
            --> dla rodziców nastolatków
            - konsultacje psychotraumatologa
            - konsultacje psychologiczne dla dzieci w wieku 2-10 lat
            - konsultacje pedagoga z rodzicem (7-10r.ż)
            - konsultacje pedagoga z dzieckiem (3-6r.ż.)
            - konsultacje z regulacji emocji Self-Reg
            - konsultacje ze specjalistami integracji sensorycznej SI
            - konsultacje fizjoterapeutów dziecięcych (dzieci do 12 m-ca życia)
            - warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci
            - warsztaty arteterapeutyczne dla rodzin
            - warsztaty z rodzicami - regulacja emocji dziecka Self-Reg
            - warsztaty interwencji kryzysowej dla rodziców
            - warsztaty psychodramy dla rodziców

Warunkiem skorzystania z konsultacji/warsztatów jest wcześniejszy kontakt z rejestracją
            Centrum Terapii Kontinuum. Ilość miejsc ograniczona!
            Kontakt: rejestracja tel: 793 533 003, e-mail: rejestracja@kontinuum.pl