• MISIOWY PLAN DNIA

8:00 - 8:30      Powitanie dnia, schodzenie się dzieci.

Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci

8:30 - 9:00      Ćwiczenia ortofoniczne i ogólnorozwojowe (rozwijające percepcję wzrokową,                                              słuchową, grafomotorykę)

Ćwiczenia poranne lub zabawy ruchowe, zabawy kołowe ze śpiewem.

Przygotowanie do śniadania, czynności higieniczno - samoobsługowe

9:00  ŚNIADANIE

9:20 - 9:30      Czynności porządkowe, zabiegi higieniczne

9:30 - 10:00    Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą

10:00 - 11:40  Spacery, obserwacje przyrodnicze, zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym lub

ćwiczenia gimnastyczne w sali, zabawy swobodne

11:40 - 12:00   Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczno - porządkowe

12:00  OBIAD

12:20 - 13:45  Odpoczynek poobiedni na leżakach, słuchanie muzyki relaksacyjnej lub                                                     literatury dziecięcej czytanej przez nauczycielkę, odtwarzanej z płyty cd.

13:45 - 14:00  Czynności samoobsługowe i higieniczne.

14:00 PODWIECZOREK

14:20 - 15:30     Zabawy i gry dydaktyczne.

Ćwiczenia indywidualne dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci,

Zabawy dowolne według zaineresowań dzieci w sali lub w ogrodzie przedszkolnym.