• Program profilaktyczny zapobiegania próchnicy u dzieci miasta Katowice

• Szanowni Państwo!

Aby dzieci wzięły udział w wspomnianym programie, tj. w ;

• zorganizowanym na terenie przedszkola spotkaniu edukacyjnym dla dzieci 4 i 6- letnich,

( planowany termin: czwartek, 30 marca)

• badaniu przeglądowym jamy ustnej w gabinecie stomatologicznym Olk-Med

przy ul. Henryka Dąbrowskiego 22 w Katowicach

należy koniecznie  wypisać zamieszczony poniżej druk i dostarczyć do przedszkola do środy.

Druk będzie dostępny również u dyrektora przedszkola

• "Program profilaktyczny zapobiegania próchnicy u dzieci miasta Katowice"

• Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, że na podstawie zatwierdzonego uchwałą Rady Miasta Katowice „Programu Profilaktyki i Promocji Zdrowia dla miasta Katowice na lata 2021-2027” w 2023 roku po raz pierwszy w Katowicach zostaną przeprowadzone bezpłatne świadczenia stomatologiczne i edukacyjne dla dzieci uczęszczających do Miejskich Przedszkoli oraz ich rodziców. „ Program profilaktyczny zapobiegania próchnicy u dzieci miasta Katowice” składa się z następujących zadań:

• zorganizowanie na terenie przedszkoli wykładów edukacyjnych na temat choroby próchnicowej dla rodziców dzieci 4 letnich oraz 6-letnich,

• zorganizowanie na terenie przedszkoli spotkań edukacyjnych dla dzieci 4 i 6- letnich,

• przeprowadzenie badań przeglądowych jamy ustnej dla dzieci 4-letnich w gabinetach stomatologicznych realizatorów programu,

• przeprowadzenie badań przeglądowych jamy ustnej z możliwością lakowania bruzd powierzchni żujących zębów pierwszych trzonowych dla dzieci 6- letnich w gabinetach stomatologicznych realizatorów programu.

Udział w programie jest bezpłatny, dobrowolny i uwarunkowany udzieleniem pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego dziecka. Program jest w całości finansowany ze środków budżetu miasta Katowice.

W związku z powyższym , serdecznie zapraszamy na wykład w dniu 27 marca,

o godzinie 15:30 w naszym przedszkolu