• Dzień Misia po angielsku

     • Zapraszamy wszystkie przedszkolaki na wyjątkowy Dzień Misia online!

      Zupełnie za darmo!

      Wydarzenie dostępne dla wszystkich przedszkoli w Polsce.

       

      Teddy Eddie, to wesoły miś, który uczy angielskiego. W tym roku obchodzimy wyjątkowy Dzień Misia, dbamy o nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci. Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w interaktywnym przedstawieniu online! Miś Eddie oprowadzi dzieci po swoim domku, pełnym zabawnych gości i wesołych niespodzianek. Nauczy przedszkolaki kilku słów i zabaw po angielsku. Przedstawienie będzie zorganizowane w sposób umożliwiających oglądanie go przez całą grupę i branie w nim udziału (odpowiadanie, śpiewanie, prosty ruch) z niewielkim wsparciem nauczyciela prowadzącego.

       

      Co zrobić, żeby wziąć udział?

       

      Świętowanie odbędzie się na stronie Teddy Eddie na Facebooku 25.11. o godz. 10:00. Będzie to wydarzenie na żywo, potrwa około 30 minut. Wystarczy uruchomić przeglądarkę na jak największym dostępnym ekranie (rzutnik, tablica multimedialna, większy telewizor) i wejść na stronę: https://www.facebook.com/TeddyEddieAngielski/  Każda grupa przedszkolna może oglądać transmisję niezależnie, w tym samym czasie, w swoich salach. Wydarzenie zostanie nagrane i zapisane na tej samej stronie, będzie je można zobaczyć później tego samego dnia.

       

      Czy to darmowe wydarzenie?

       

      Tak! Miś Eddie będzie zachwycony, jeśli spędzi ten dzień wspólnie z dziećmi!

       

      Do zobaczenia!

       

      Więcej informacji na stronie Teddy Eddie oraz pod numerem telefonu 603 625 044

     • Zasiłek opiekuńczy. Kto może otrzymać?

     • Zgodnie z opublikowanym w poniedziałek rozporządzeniem "podstawą do wypłaty zasiłku opiekuńczego (...) jest złożone przez ubezpieczonego oświadczenie o konieczności opieki nad dzieckiem lub członkiem rodziny, (...) poddanych obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych".

      Chodzi o zasiłek opiekuńczy przysługujący ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad chorym dzieckiem w wieku do ukończenia 14 lat; innym chorym członkiem rodziny; chorym dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji do ukończenia 18 lat.

      Jak napisano w rozporządzaniu, oświadczenie powinno zawierać odpowiednie dane oraz podpis ubezpieczonego.

      Pracodawca albo podmiot obowiązany (...), może wystąpić do organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej o potwierdzenie informacji zawartych w oświadczeniu

      - czytamy w rozporządzeniu.

      Rozporządzenie wchodzi w życie od wtorku, z wyjątkiem przepisu ws. wypłaty zasiłku opiekuńczego, który wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 24 października 2020 r.